babina greda
Arhivski prikaz medijskog saržaja vezanog za selo
Sadržaj: 590

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 > >>
Posljednje dodano u bazu...

Povlači se suha dimljena kobasica Kulin - Delić. Kupac: Zagrizao sam i vidio crve
Babina Greda dobila sportsku dvoranu. Gradnja trajala deset godina
Nevrijeme

Babina Greda: Razbojništvo na 81-godišnjakinjom

05-09-2011

Jučer, 4. rujna, od 22.30 do 23 sata, u Babinoj Gredi, dvije mlađe maskirane, muške osobe provalile su u kuću, a potom počinile razbojništvo nad 81-godišnjom ženom iz Babine Grede, pri čemu je 81-godišnjakinja, zadobila lake tjelesne ozljede.
Temeljem naloga, vršitelja dužnosti ODO-a u Vinkovcima, dokazne radnje na otkrivanju počinitelja poduzima policijski istražitelj.

>>>
Provalili u kuću starice, opljačkali je i ozlijedili

06-09-2011

Dragica Grbavac (81) iz Babine Grede zadobila je lakše ozljede kada su joj u nedjelju navečer, između 22,30 i 23 sata, u obiteljsku kuću smještenu u Ulici Vladimira Nazora, upala dva maskirana razbojnika i napala je tražeći novac. O razbojstvu nad staricom jučer je izvijestila PU vukovarsko-srijemska čijem su istražitelju na temelju naloga v.d. općinskog državnog odvjetnika u Vinkovcima naložene dokazne radnje. Šokirana i uplašena starica uspjela je proći bez težih ozljeda, a nakon što su razbojnici napustili kuću, pobjegla je kod susjeda koji su pozvali policiju i pružili joj prenoćište. Staricu smo jučer zatekli u kući. Unatoč nemilom događaju i svemu što je proteklu večer doživjela, bila je raspoložena za razgovor, pokazujući razbacane stvari i nered koji su razbojnici za sobom ostavili, prisjećajući se svega što se dogodilo.

“Nisam se dala”
- Baba kao baba. Rano idem u krevet, a tako je bilo i preksinoć. Zaspala sam u spavaćoj sobi na katu, no ubrzo me probudilo neko komešanje i snažno svijetlo upereno u lice. Kao u magli sam vidjela nekog mlađeg visokog muškarca, s maskom na glavi, kako mi pretura po ormaru. Drugi me snažno uhvatio za prsa i upitao gdje je novac. Počeli su me tresti, vezati mi ruke i noge nekom ljepljivom vrpcom, a ja se nisam dala. Počela sam se snažno ritati i opirati. Nekoliko su me puta udarili i snažno počupali za kosu, pala sam dolje i nosom udarila u noćni ormarić kraj kreveta", ispričala nam je još uvijek vidljivo uznemirena starica.
Što su joj razbojnici odnijeli, nije nam mogla reći jer nije još sve pregledala. Jedino što je primijetila da nedostaje su četiri zlatna prstena koja su bila na ormariću pokraj kreveta. Bila je presretna kada je u hodniku na ormariću zatekla svoj zlatni lančić i privjesak s Gospinim likom kojeg, kaže, razbojnici u mraku nisu opazili.

Razbojnici vjerovali da ima novca
- Stalno su me ispitivali za novac, ali rekla sam im da ja novac držim u banci i da kod kuće nemam ništa, prisjećala se starica, dodajući da se, dok je bila mlađa, bavila svinjogojstvom, a sada jedva da uspije i koju šljivu skupiti. Već 15 godina, otkako joj je umro suprug, živi sama i kaže da još nikada nije ovako što doživjela. Djeca joj žive u inozemstvu, sin u Njemačkoj, a kći u Kanadi, što je lopovima zasigurno bio dodatan motiv jer su bili uvjereni u to da starica ima novca koji joj djeca redovito šalju, pa su u selu slovili kao jedna od imućnijih obitelji.

Dragica Grbavac kaže da su napadači mlađe muške osobe za koje vjeruje da nisu iz sela. No, takvo mišljenje ne dijele i njeni sumještani s kojima smo razgovarali, a koji su uvjereni da su razbojstvo nad staricom počinile osobe koje vrlo dobro poznaju njenu situaciju i koje točno znaju što traže i gdje dolaze.

>>>
Posao u stakleniku tek krajem 2012. godine

28-09-2011

Unatoč očekivanjima Babogredaca da će prvi od njih na proljeće 2012. dobiti posao u stakleniku, koji bi trebao niknuti u blizini geotermalne bušotine u tome selu, zainteresirani će se ipak morati strpjeti do kraja sljedeće godine. Slavonskobrodski poduzetnik Ante Prkačin, koji je krajem lipnja postao vlasnik parcele u Babinoj Gredi s izvorištem termalne vode, potvrdio nam je da će prva konkretna akcija, kako ju je nazvao, biti staklenička proizvodnja.
Kupac tog atraktivnog zemljišta zapravo je tvrtka Cezarion d.o.o. u vlasništvu Prkačinovog sina i zeta. Nakon sređivanja imovinsko-pravnih odnosa, novi vlasnici parcele sada objedinjuju postojeću dokumentaciju, koju, s ciljem stavljanja u funkciju geotermalnog izvorišta, ishodi tvrtka Geoen iz Zagreba. Njezin suvlasnik Dragan Jurilj bio je ozbiljno zagrizao u taj projekt, ali se s vlasnikom parcele, koja se prostire na 17.700 četvornih metara, Ilijom Martićem, dvije godine nije mogao dogovoriti oko cijene te se odlučio povući.
Prkačin mu je ponudio suradnju, a s obzirom na to da je s Juriljem već ranije surađivao i da ima dobra iskustva, ponudio mu je partnerski odnos i osnivanje zajedničke tvrtke koja će voditi posao u Babinoj Gredi.
- Projekt je trenutačno u fazi projektiranja staklenika. Istovremeno ćemo provoditi i istraživanje bušotine, za što je već ishođena dozvola. Uvijek sam bio realan i mogu reći da će staklenička proizvodnja biti pokrenuta do kraja sljedeće godine. Izuzetno sam zadovoljan odnosima koje sam uspostavio s općinskim i županijskim čelnicima jer potpora lokalne zajednice vrlo je važna. Župan Božo Galić mi je rekao da Županija za takve projekte radi 24 sata dnevno i to mi stvarno mnogo znači - rekao je Prkačin.
Iako će u početku posao dobiti nekoliko desetaka osoba, Babogredci u konačnici očekuju otvaranje najavljenih 250 radnih mjesta i gospodarski procvat babogredskog područja. Usto, lokalne vlasti mnogo očekuju i od rudne rente, odnosno naknade za eksploataciju geotermalne vode, što će im značajno podebljati proračun.

Što se tiče vrijednosti projekta, ocijenio ju je neograničenom, a startat će s četiri do pet milijuna eura. Babogredci ne kriju zadovoljstvo što su se stvari napokon pokrenule s mrtve točke i što će se upravo u njihovom selu osvariti investicija kakvom se ne mogu pohvaliti mnogo veće sredine. Na pedesetak hektara oko geotermalne bušotine trebali bi niknuti turistički, industrijski i poljoprivredni objekti koje je još prije dvije godine predstavila tvrtka Geoen.

>>>
Berava više neće biti septička jama

30-09-2011

Nakon nezapamćenih poplava koje su u lipnju prošle godine poharale Babinu Gredu, Hrvatske vode odmah su priskočile u pomoć kako bi riješile problem odvodnje u selu. Bageri su ubrzo izašli na teren i do sada je uređeno čak 40 kilometara kanalske mreže na širem babogredskom ataru. Načelnik Josip Krnić odlučio je stati na kraj i ružnoj navici svojih sumještana koji otpadne i fekalne vode ispuštaju u Beravu. Riječ je o kanalu dugačkom 20-ak kilometara koji se proteže duž Babine Grede, od Gundinaca pa sve do Krajc kanala u Cerni. Babogredci su oduvijek bili vezani uz tu rijeku koja se do prije nekoliko godina i mogla tako nazvati, no širenjem kanalske mreže i novim sustavom prokopavanja kanala količina vode znatno je smanjena, a Berava gotovo presušila. Unatoč tome, brojna su kućanstva otpadne i fekalne vode nastavila ispuštati u kanal. Krnić je ponudio prihvatljivo rješenje koje ne zahtijeva velike troškove, a mnogo će značiti za cijelo selo. Sumještanima će predložiti izgradnju septičkih jama s postavljanjem prirodnih filtara, odnosno ugljena, šljunka i pijeska, što će otpadne vode pretvarati u vode druge kategorije, koje će se tada moći nesmetano ispuštati u Beravu.
Budući da je kanal detektiran kao kritična točka, Hrvatske vode krenule su u njegovu sanaciju. Prije svega zbog činjenice što je Babina Greda zaštićeno vodonosno područje i više od 70 posto vode iz regionalnog vodovoda istočne Slavonije nalazi se pod tim selom, a čak osam posto stanovnika Hrvatske pije babogredsku vodu. Već je prije očišćen i izmuljen dio korita od Gundinaca do Babine Grede, a trenutačno su u tijeku radovi u Ulici Vladimira Nazora. “Ne treba zanemariti činjenicu da će stavljanjem u funkciju kanala Dunav-Sava, čiji su pripremni radovi u Babinoj Gredi već krenuli izgradnjom melioracijskog kanala koji će vodu akumulirati iz rijeke Save, Berava ponovno postati tekuća rijeka. To nam je i cilj jer su Babogredci uz nju ipak povijesno vezani”, pojasnio je Krnić.

Načelnik Krnić pohvalio je suradnju s Hrvatskim vodama koje su spremne pomoći i u izgradnji kanalizacijske mreže. “Iz izvornog proračuna teškog 2,6 milijuna kuna ne možemo izdvojiti oko četiri milijuna samo za projektnu dokumentaciju. Babina Greda je veliko selo i trebat će izgraditi čak 50 kilometara kanalizacijske mreže, što je vrlo skupa investicija. Zato smo se obratili Hrvatskim vodama, no u okviru svojih mogućnosti spremni smo ih financijski pratiti”, kazao je načelnik.

>>>
Dovoze i ostavljaju pse na stočnom sajmu

15-10-2011

Stočni sajam u Babinoj Gredi jedini je registrirani u ovom dijelu Hrvatske i tradicija koju, tvrde Babogredci, ništa ne može prekinuti. Sajam se ranijih godina održavao svakog 10. u mjesecu, a zbog velikog interesa posjetitelja odlučeno je da će se održavati dva puta - i 25. u mjesecu.
"Svima se nam se razvuče osmijeh na licu kada spominjemo sajam, jer on na neki način Babinu Gredu održava na životu. Ne održava se on samo zbog naših poljoprivrednika i stočara, od njega žive i babogredski trgovci i ugostitelji, svi na neki način od njega profitiraju", ustvrdio je načelnik Babine Grede Josip Krnić.
U posljednje se vrijeme, upozorava naš sugovornik, pojavio problem sa psima lutalicama jer su mnogi nesavjesni građani u babogredskom sajmu prepoznali idealnu priliku za riješiti se kućnih ljubimaca.
"Nakon svakog vašara na prostoru Sajmišta ostaju brojni psi i u prvi mah ni nama nije bilo jasno o čemu je riječ jer se to ranije nije događalo. Opazili smo da ljudi dovode pse i ostavljaju ih na sajmu. Psi lutalice veliki su nam problem koji ćemo vrlo teško riješiti. Nemamo ih gdje smjestiti, a cijena od 400 do 500 kuna koju traže za zbrinjavanje jednog psa za nas je preveliki trošak jer mi taj novac nemamo", pojašnjava Krnić.
Financiranje zbrinjavanja pasa lutalica i angažiranje specijalizirane higijeničarske služb, tvrde lokalne vlasti, bio bi pravi luksuz. Općinski čelnici smatraju da bi, uz velik broj socijalnih slučajeva i ljudi koji su ostali bez posla i jedva uspijevaju preživjeti mjesec, izdvajanje novca za pse od njih bilo neodgovorno. Stoga apeliraju na vlasnike životinja da svoje kućne ljubimce ne ostavljaju na sajmu i svoj problem pokušaju riješiti na drugačiji način, pronađu udomitelje ili slično. Velik broj pasa lutalica dolazi i pred školu i stalna su prijetnja učenicima koji u strahu dolaze i odlaze s nastave.

>>>
Zbog prijateljskih veza posao već zaposlenoj knjižničarki?

17-10-2011

Ogorčeni supružnici iz Županje (podaci poznati redakciji) odlučili su u javnost iznijeti svoj slučaj kao, tvrde, očiti primjer nepotizma. Diplomirana knjižničarka i prof. hrvatskog jezika iz Županje javila se krajem kolovoza na natječaj za izbor ravnateljice Općinske narodne knjižnice u Babinoj Gredi. Nadala se da će nakon rada na određeno vrijeme u Gradskoj, a potom i školskoj knjižnici u Županji, napokon dobiti stalan posao. “Natječaj je zatvoren 6. rujna, a oko 10. sam zvao u Općinu i rečeno mi je da je na natječaj stigla samo jedna zamolba. Općinsko vijeće sastalo se tek za dva tjedna i hladan tuš dočekao nas je kada smo čuli da je za ravnateljicu izabrana osoba iz Cerne, koja živi u Stonu i radi tamo u školi”, ispričao nam je revoltirani suprug, kojemu nije jasno otkuda se iznenada pojavila njezina zamolba. Šturu obavijest o imenovanju ravnateljice, bez ikakvog obrazloženja, profesorica iz Županje dobila je tek 12. listopada.
“Pojašnjenje sam zatražio od načelnika Krnića koji mi je drsko odgovorio da on s tim nema ništa i spustio mi slušalicu. Nakon mog ponovnog poziva pravdao se time da moja supruga nema dovoljno staža, iako ima samo nekoliko mjeseci manje od konkurentice, a niti jedna nema traženih pet godina radnog iskustva. Ali osoba koja je primljena prijateljica je Krnićeve bliske suradnice, vrlo aktivne u Forumu žena SDP-a i općinske vijećnice, a bila joj je čak i mentorica”, ustvrdio je naš sugovornik. Tvrdi da se namjerno otezalo s procedurom kako bi izabrana osoba mogla odraditi otkazni rok.
Načelnik Josip Krnić revoltirano je odbacio optužbe o nepotizmu, ustvrdivši da je zamolbe razmotrilo peteročlano povjerenstvo i dalo preporuku koju je prihvatilo Vijeće. Za Županjku tvrdi da nije priložila presliku staža iz radne knjižice i da je zbog toga trebala biti i eliminirana. Rekao je da ima manje iskustva od protukandidatkinje koja se na natječaj javila u utvrđenom roku.

Također, javili su nam se i Babogredci koji optužuju općinske čelnike za pogodovanje pri zapošljavanju školskog domara. Unatoč brojnim zamolbama mještana, među kojima je i Babogredac koji već 20 godina mijenja domara, primljena je osoba iz Cerne. "A što smo trebali? Raditi mimo zakona, ne uvažavati prioritete i napraviti ono što su radili u HAC-u? I ja bih volio da se zaposlila osoba iz Babine Grede, ali što ja mogu kada se na natječaj javio dragovoljac iz Cerne”, odgovorio je na optužbe načelnik Krnić.

>>>
Babinoj Gredi konačno pitka voda iz vodovoda

22-10-2011

Priključenjem Babine Grede na regionalni vodovod Istočna Slavonija zadovoljni su u tome mjestu, posebice načelnik Josip Krnić koji ističe kako je velika općina napokon dočekala da u 21. stoljeću ima kvalitetnu pitku vodu. "Svi znamo kako je u vrijeme lanjskih poplava bila upitna kvaliteta vode iz zdenca u centru mjesta. Moram zahvaliti Hrvatskim vodama, državnom tajniku Zdravku Krmeku, zatim vukovarsko-srijemskom županu Boži Galiću, kao i direktoru Vinkovačkog vodovoda Draženu Milinkoviću. Oni su pomogli da Babina Greda dobije vodu iz regionalnog vodovoda", istaknuo je Krnić. Dodaje da je uloženo 1,2 milijuna kuna, dok je Općini ostalo plaćanje PDV-a i udjela od 40.000 kuna, odnosno, Babina Greda je uložila ukupno 300.000 kuna. "Odlukom Općinskog vijeća naknada za priključenje na vodovodnu mrežu smanjena je s 4.000 kuna na 1.500, uz mogućnost plaćanja na 5 do 6 obroka. Nadamo se kako će mještani početi priključenje na vodovod", naglasio je Krnić. U Babinoj Gredi očekuju i radove na gradnji kanalizacijske mreže, što će, kazao je načelnik, ipak potrajati. "U tijeku je natječaj za javnu nabavu za izgradu projektne dokumentacije. S općinama Slavonski Šamac i Sikirevci kupili smo zemljište kako bismo sagradili jedan pročistač za sve tri općine. Hrvatske vode sufinancirat će projekt s 80 posto, dok će Babina Greda uložiti 20 posto sredstava za projektiranje", pojasnio je dodajući kako je riječ o projektu koji bi za godinu i pol dana mogao startati. "Ako znamo da se Babina Greda prostire na čak 607 hektara, što znači polaganje kanalizacijski cijevi na oko 30 do 35 kilometara, sve je jasno - o koliko je značajnom projektu riječ", zaključio je Krnić.

>>>
Obavijest o priključenju naselja Babina Greda na Regionalni vodovod Istočne Slavonije

11-11-2011

U sklopu dugoročnog rješavanja javne vodoopskrbe na području naše županije krajem listopada 2008. godine pušten je u probni rad izgrađeni dio Regionalnog vodovoda istočne Slavonije. Praktično to znači da se od tada grad Vinkovci vodom opskrbljuje iz regionalnog vodocrpilišta Sikirevci. Nakon toga postupno su na regionalni vodovod priključeni i drugi lokalni vodovodi u nadležnosti komunalnog poduzeća Vinkovački vodovod i kanalizacija d.o.o. To su lokalni vodovodi: Andrijaševci (Andrijaševci, Rokovci), Cerna (Cerna, Šiškovci), Ivankovo, Retkovci (Retkovci, Prkovci) i Stari Mikanovci (Stari i Novi Mikanovci, Vođinci). Sada, kada su se stekli potrebni preduvjeti, na regionalni vodovod, 24. 10. 2011. godine na regionalni vodovod je priključeni i javni vodoopskrbni sustav Babina Greda. To znači da od navedenoga dana korisnici javne vodoopskrbe u Babinoj Gredi dobivaju vodu iz regionalnog vodocrpilišta Sikirevci, a ne iz lokalnog vodocrpilišta Berava.

>>>
Babogredce će grijati izvorska termalna voda

12-11-2011

Babogredci će biti među prvima u Hrvatskoj koji će se grijati termalnom vodom. Načelnik Josip Krnić odlučio je iskoristiti izvorište termalne vode otkriveno u blizini sela i već se konzultirao se sa stručnjacima Strojarskog fakulteta u Slavonskom Brodu, kojima će i povjeriti izradu projekta grijanja termalnom vodom. Temperatura vode na izvorištu je 93 Celzijeva stupnja, što je i više nego potrebno za zagrijavanje radijatora, a na svakih 10 kilometara proteka vode gubi se samo jedan stupanj.
"Ovo je najracionalniji način korištenja energije, čime bismo stekli određenu energetsku neovisnost, a osim ekonomičnosti i vrlo povoljne cijene grijanja, riječ je i o zaštiti EKO sustava, o čemu smo također dužni voditi računa", ističe Krnić. Uvjeren je u to da će pretpristupni fondovi EU prepoznati kvalitetu projekta i pomoći u njegovom financiranju. A na europska sredstva Babogredci i te kako računaju i u gradnji ostalih infrastrukturnih objekata. Skupa s Općinom Šamac, Babina Greda osniva zajedničku razvojnu Agenciju koja će pratiti natječaje pretpristupnih fondova i kandidirati projekte. S prvim danima 2012. zaposlit će stručnu osobu čiji će rad u početku financirati općine, a potom će raditi na postotak, od dva do pet posto, ovisno o vrijednosti projekta. To će, smatra Krnić, biti dodatna motivacija za što kvalitetniji rad jer će zaposleniku Agencije biti u interesu da projekt prođe na natječaju i da bude nagrađen za svoj trud. Inače, čelnici Babine Grede i Šamca odlučili su zajednički rješavati i ostale goruće probleme, a pridružit će im se najvjerojatnije i Gundinci i Sikirevci . Inicirano je osnivanje jedinstvenog komunalnog poduzeća, o čemu se već duže vrijeme razmišlja jer postoji sve veća potreba za pružateljem koji bi sve komunalne usluge napokon objedinio. Organizirani odvoz smeća na babogredskom području trenutačno obavlja tvrtka iz Privlake, održavanje groblja i kanalske mreže druge dvije, ukop pokojnika treća i tako redom. Osnivanje komunalnog poduzeća je ozbiljan i zahtjevan projekt koji mora imati dobre temelje za realizaciju. Prije svega dovoljan broj korisnika pa se kao jedino rješenje nametnulo osnivanje zajedničke tvrtke za sve četiri općine, a suradnja bi trebala uslijediti i na izgradnji kanalizacije i prečistača otpadnih voda. Preporuka je i Hrvatskih voda da se jedinice lokalne samouprave udružuju i zajednički krenu u realizaciju projekata koji su vrlo skupi. A međusobnom suradnjom, zajedničkim nastupom i rješavanjem problema četiri bi općine doskočile i mogućem ukidanju općina o kojem se sve češće govori. Načelnik Krnić pozdravlja spremnost kolega iz susjednih općina za uspostavljanjem suradnje i uvjeren je da će se ona vrlo brzo pokazati rezultate i pozitivno se odraziti na kvalitetnije uvjete življenja u sve četiri općine.

>>>
Tražili ulagača s dobiti od 10 i imovinom od 30 milijuna eura?

22-11-2011

Babogredski načelnik Josip Krnić ponovno se našao na udaru lokalnih HDZ-ovaca i nezadovoljnih mještana koji ga optužuju za samovolju i pogodovanje privatnim interesima. Naime, krajem rujna Općinsko vijeće raspisalo je javni natječaj za osnivanje prava građenja i kasniju kupoprodaju zemljišta u radnoj zoni Tečine, koja se prostire na 17,5 hektara.
Riječ je o parceli koju je država darovala Općini Babina Greda, gdje je predviđena izgradnja objekata za proizvodne djelatnosti. Na natječaj je pristigla samo jedna ponuda, koju je proteklog petka Općinsko vijeće i prihvatilo.
- Jedan od uvjeta natječaja bio je dokaz da natjecatelj ili povezano društvo (osnivač ili tvrtka majka) ima prihode veće od 10 milijuna eura (posljednje dvije fiskalne godine), te da ima imovinu veću od 30 milijuna eura! I više je nego očito da je riječ o namještaljci i pogodovanju pojedincu koji je već bio u neuspješnoj igri za kupnju zemljišta u Babinoj Gredi, a s kojim naš načelnik očito ima neki deal - uvjeren je općinski vijećnik i predsjednik babogredskog HDZ-a, Marko Mrkonjić.
Javio nam se i Babogredac (podaci poznati redakciji) koji tvrdi da je predmetno zemljište u Tečinama prije dvadesetak dana Krnić samovoljno dao na korištenje svom stranačkom kolegi koji ga je preorao i zasijao.
- Investitor čija je ponuda prihvaćena otvoreno je priznao je da ga je načelnik osobno zamolio da njegov kolega obrađuje zemlju dok na njoj ne počne gradnja - tvrdi naš sugovornik.
Prozvani načelnik Josip Krnić odbacuje sve optužbe i tvrdi da je riječ o običnim insinuacijama kojima ga se želi kompromitirati. Poručuje da je ogorčen pojedincima koji tjeraju investitore iz sela.
- Natječaj je bio javan i na njega se svatko mogao javiti, pa i Mrkonjić. Umjesto da budemo sretni što nam se javila svjetski poznata tvrtka sa zavidnim referencama i rezultatima poslovanja, koja je spremna uložiti u izgradnju energane, staklenike i druge sadržaje i zaposliti ljude, pojedinci samo traže nešto negativno i ne žele dobro svome selu - ustvrdio je Krnić. Dodaje da je općina od tog zemljišta prijašnjih godina imala samo deset tisuća kuna godišnje od zakupnine, a sada će dobivati po 40, s tim da je nakon pet godina investitor dužan kupiti zemljište po utvrđenoj cijeni od 17 kuna za kvadrat. Pojašnjava da je parcela prije nekoliko dana pokošena i trava spaljena i da nema govora ni o kakvom oranju.
- A javio vam se zasigurno isti onaj koji je zvao investitora i tražio ga da obrađuje zemlju za koju je konkurirao. Nije uspio pa mu je sada netko drugi kriv - ističe Krnić.

Mrkonjića Zanima i gdje je završilo 500 tisuća kuna koje je Ministarstvo gospodarstva uplatilo općini za izgradnju infrastrukture u radnoj zoni Tečine. Odgovor je, kaže, zatražio i na sjednici Vijeća, ali ga nije dobio.

>>>

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 > >>